MINIMALIZM – REAKTYWACJA / Beta Evers, Spatial Relation: Split

Beta Evers, Spatial Relation: Split (EP; Peripheral Minimal; Niemcy / Stany Zjednoczone; 28 sierpnia 2017)

Dość długo nie było słychać Wave Press i nie był to wypoczynek… Czas na powrót do muzycznej rzeczywistości w jej najlepszych konturach – wyznacza je najnowsze wydawnictwo wytwórni Peripheral Minimal, split formatu 12″ EP złożony z całkowicie nowych nagrań dwóch uznanych projektów minimal wave: niemieckiego Beta Evers i dobrze znanego już czytelnikom tej strony duetu Spatial Relation ze Stanów Zjednoczonych.

Split zawiera w sumie sześć utworów o symetrycznym układzie – po trzy kompozycje każdego z muzyków. Forma ta podkreśla wyraźną dominantę płyty, którą jest minimalizm potraktowany tu niemal w samej swej istocie. „Mniej znaczy więcej” w każdym detalu tego wydawnictwa – od grafiki zdobiącej okładkę, po oszczędną syntezatorową melancholię zawartości (przy czym większy walor melancholijnej głębi tradycyjnie sytuuje się po stronie nagrań Beta Evers). Całość wydawnictwa jest spójna, pomimo operowania przez muzyków odmienną (choć wspaniale w tej odmienności zbliżoną) stylistyką w obrębie jednego gatunku – syntezatorowej odmiany zimnej fali, minimal wave.

Wszystkie utwory z tej płyty polecam do wielokrotnego wysłuchania.

Beta Evers – oficjalna strona / Facebook / InstagramBandcamp

Spatial Relation – oficjalna strona / Facebook / Bandcamp

Album w wersji fizycznej (płyta winylowa o limitowanym nakładzie trzystu egzemplarzy) dostępna jest jako pre-order w sklepie internetowym wytwórni Peripheral Minimal oraz na stronie tego wydawcy w serwisie Bandcamp (tam też można nabyć płytę w formacie cyfrowym).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: