PO KONCERCIE / No More, Marta Raya w Pogłosie

No More, Marta Raya (Pogłos, Warszawa, 15 września 2018)

Energia dobrej muzyki i wspaniała atmosfera – to najkrótsze podsumowanie koncertów (oraz afterparty), które w sobotę 15 września odbyły się w warszawskim klubie Pogłos jako kolejna odsłona cyklicznych spotkań z muzyką zimnofalową, Old Skull. 

No More legenda sceny new wave z Niemiec gra w sposób, który nic nie stracił ze swojej świeżości. Połączenie gitarowej energii post punka z wyróżniającym zespół od początku istnienia brzmieniem syntezatorów to wciąż pożądany przez słuchaczy muzyczny amalgamat, co zaświadczyła reakcja publiczności pod sceną warszawskiego Pogłosu.

No More (Old Skull, Warszawa, 15.09.2018)
Andy Schwarz / No More (fot. Szymon Gołąb)

Koncert duetu Tina Sanudakura & Andy Schwarz (w tym składzie No More wystepują od 2006 roku) odznaczał się perfekcjonizmem wykonania. To najważniejsze wrażenie po występie Niemców – utwory z różnych okresów działalności zespołu były doskonale i nader energetycznie wykonane, całość zaś występu uzupełniła adekwatna oprawa świetlna.

Marta Raya – to polska wokalistka i kompozytorka, która mieszka i tworzy obecnie w Berlinie. Popularność wśród polskich słuchaczy zdobyła – między innymi – jako członkini nie istniejącego już duetu Monowelt. Na warszawskim koncercie Marta Raya wykonała utwory z pierwszej swojej solowej płyty, Hidden Emotions – albumu jaki niedawno ukazał się na kasecie magnetofonowej i także stał się już uznanym wydawnictwem nurtu cold wave.

Muzyczna stylistyka proponowana przez Martę to, przede wszystkim, emocjonalna ekspresja uczuć oprawiona w surowe brzmienie syntezatorów współbrzmiące z wyrazistym (ale eterycznym) głosem wokalistki.

Warto dodać, że wykonywane na żywo nagrania z Hidden Emotions brzmią w sposób jeszcze bardziej hipnotyczny (doznanie to podwaja swoisty mistycyzm tej muzyki) względem swojej studyjnej wersji. Zawdzięczać to należy scenicznemu wyrazowi występów Marty – emocjonalnej sile osiągniętej dosadnymi, choć ascetycznymi środkami. Esencja chłodu cold wave.

Marta Raya (Old Skull / Warszawa / 15.09.2018)
Marta Raya (fot. Szymon Gołąb)

Afterparty „Ja stoję, ja tańczę” grane przez didżejów Old Skulla również było jedną z najlepszych imprez tanecznych z „muzyką chłodu” w tym roku. Znalazły się tu wolne od natarczywej hitowości „złotych przebojów” utwory przywodzące na myśl nastrój klasycznych kompilacji Mute Records czy Beggars Banquet zapewniając pełen parkiet do końca wydarzenia. Tańczyłem w zachwycie!

Old Skull: No More, Marta Raya – wydarzenie / Facebook

Old Skull – oficjalna strona / Facebook

Pogłos – Facebook

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: