NOWA FALA EBM / Unconscious: Slaves of System

Unconscious: Slaves of System (LP / digital; Detriti Records; Włochy; 29 września 2020)

Electronic Body Music (EBM) powraca do formy. Odpowiadają za to takie chociażby płyty, jak najnowszy album Unconscious, Slaves of System.

Uncionsious (fot. Davide Bernardi)
Unconscious (fot. Davide Bernardi / źródło: Facebook)

Unconscious to jednoosobowy projekt z Włoch, za który odpowiada Andrea Riberti. Początki projektu sięgają 2015 roku, zaś pierwszy pełnowymiarowy album Your God is Dead wydał on w roku ubiegłym, podobnie jak najnowszą płytę – w niemieckiej wytwórni Detriti Records. Z tego krążka przypomnijmy utwór „Blood” w remiksie QUALa (czyli połowy duetu Lebanon Hanover):

We wnętrzu Slaves of System znalazło się osiem nowych utworów utrzymanych w konwencji tyleż nawiązującej do tradycyjnego brzmienia EBM z lat osiemdziesiątych i początku dziewięćdziesiątych (wyróżnik stylu Unconscious), co otwartych na rytmiczny mariaż z innymi gatunkami – synth wave, a nawet italo disco. Zapewnia to płycie różnorodność. Dla potwierdzenia dwa utwory – otwierający album „Carnivora” (z melorecytacją Karoliny Aniśkiewicz) oraz tytułowy:

Jak przystało na EBM, Slaves of System jest (począwszy od tytułu) płytą kontestacyjnie zaangażowaną; świadczy o tym już tytulatura utworów. W warstwie formalnej natomiast ukłonem w stronę klasyki gatunku jest podbarwienie albumu pewnymi walorami „metafizycznymi” – to pojawiające się w kilku utworach partie organowe.

Faworyzuję nagrania: „Carnivora”, „Circus Macabre” i „Arise From Paranoia”.

Płyta w wersji fizycznej (winyl) dostępna w sklepie internetowym Detriti Records; wersja cyfrowa do nabycia na stronie tego wydawcy w serwisie Bandcamp.

Unconscious – Facebook

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: