Transmission / Transmisja – podcasty

Audycję Transmission / Transmisja wypełniają dokonania muzyków tworzących współcześnie w nurtach: cold / minimal wave, synth pop, post punk, oraz dark wave. „Najmniej słów, tylko dźwięk – to wszystko, czego potrzeba, aby zsynchronizować miłość z pulsem programu”. Przesłanie to, pojawiające się w utworze „Transmission” Joy Division, jest mottem dla programu.

Emisja w środy, co dwa tygodnie, godz. 20 – 22 w In Club Radio.

Prowadzenie: Szymon Gołąb / Archiwum audycji: Jakub Lament

Licencja Creative CommonsTen utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.

Forum Muzyczne Dinozaury

Playlisty archiwalnych audycji Transmission / Transmisja i Tryton z lat 2011 – 2015 dostępne są na forum Muzyczne Dinozaury.

AUDYCJE ARCHIWALNE (LISTOPAD 2014 – WRZESIEŃ 2015) DO ODSŁUCHANIA (MIXCLOUD)

RadioJAZZ.fm - logo

Muzyka to piękno i tajemnica. Podzielona na dwie odsłony, dwugodzinna audycja Tryton / Transmisja jest próbą zbliżenia się do jej głębszego wymiaru.

W pierwszej części – TRYTONIE – proponuję spotkanie z muzyką nurtów: ethereal, darkfolk, neoclassical. Często powracającym składnikiem jest tu również cykl „Running back” – prezentacja dość rzadkich w eterze, bardzo interesujących nagrań rockowych grup progresywnych lat 60. i 70; dyskografii często jednopłytowych i ekskluzywnych, o pięknie apelującym do bardziej wyrobionego ucha i ponadgatunkowej wrażliwości.

Drugą część – TRANSMISJĘ – wypełniają dokonania muzyków tworzących współcześnie w estetyce cold / minimal wave. „Najmniej słów, tylko dźwięk – to wszystko, czego potrzeba, aby zsynchronizować miłość z pulsem programu”. Przesłanie to, jakie pojawia się w utworze Transmission grupy Joy Division staram się zrealizować właśnie w tej części audycji.

Audycja była emitowana w środy, co dwa tygodnie, godz. 20 – 22 w RadioJAZZ.fm

Prowadzenie: Szymon Gołąb / Archiwum audycji: Jakub Lament

Licencja Creative CommonsTen utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.

AUDYCJE ARCHIWALNE (GRUDZIEŃ 2013 – LIPIEC 2014) DO ODSŁUCHANIA (MIXCLOUD)

Jedna myśl na temat “Transmission / Transmisja – podcasty

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: