PO KONCERTACH / Ötzi i Past w Pogłosie

Ötzi występ tego tria z Oakland w Kaliforni był nawiązaniem i jednocześnie przeciwwagą dla Past. Ötzi na scenie to chłodna, dzika moc! Rytmiczność basu i „żywej” perkusji, mocny żeński wokal, opętańczy taniec!

Ötzi (Old Skull; Pogłos; Warszawa; 20.09.2017)
Ötzi (Old Skull; Pogłos; Warszawa; 20.09.2017 / fot. Szymon Gołąb)

Post punk w wykonaniu dwóch dziewczyn ze Stanów (wspomaganych przez gitarzystę) pokazuje, że kobiecy żywioł w muzyce potrafi brzmieć naprawdę potężnie. Opinię tę podzielała pewnie większa część publiczności tłumnie wypełniającej salę na pierwszym piętrze Pogłosu. Ötzi (czyli „Lodowy Człowiek”) to znakomita propozycja dla tych, którzy w muzyce pogranicza cold wave / post punk poszukują rockowej energii – a podczas warszawskiego koncertu w jej odbiorze nie przeszkadzała nawet akustyka pobliża sceny.

Pierwszy Old Skull po wakacjach był udany, ale… Za krótki. Jestem jednak zdecydowanym zwolennikiem koncertowych wieczorów z afterparty do rana. Tego zabrakło.

Ötzi i Past w Pogłosie – wydarzenie / Facebook

Old Skull – oficjalna strona / Facebook

Past zagra w Warszawie ponownie już 14 października towarzysząc Belgrado w Chmurach. Kolejny Old Skull natomiast, to koncert 1919 i łódzkiej grupy Wieże Fabryk w klubie Znośna Lekkość Bytu (6 października).

Strony: 1 2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: