NEWS / Glaring: Vanth

1 października ukazał się wideo-singiel „Vanth” zapowiadający nowy album Glaring; płyta rozmiaru LP zatytułowana będzie Nebula.

Pod nazwą Glaring tworzy od 2018 roku Anna Nin, znana wcześniej z projektu None. Ta, pochodząca z północy Niemiec artystka nurtu cold wave, przez ostatnie cztery lata wydała trzynaście płyt EP oraz dwanaście pełnowymiarowych albumów LP. Na stronie Glaring w serwisie Bandcamp jest już dostępna kompletna lista utworów, które znajdą się na najnowszej płycie.

Album Nebula zamyka kompozycja „Vanth” – pierwszy singiel z tej płyty. Jego premierze towarzyszy nastrojowy teledysk zrealizowany w czarno-białej konwencji minimalistycznej grafiki.

Anna Nin zwraca uwagę nie tylko na warstwę muzyczną projektu Glaring (jest ona najbliższa połączeniu notorycznej rytmiczności z „zaświatowym” żeńskim wokalem – niegdysiejszemu wyróżnikowi nagrań duetu Tropic Of Cancer), ale także na oprawę wizualną swoich wydawnictw. Równie starannie przygotowany został album Nebula – dostępny w trzech wersjach fizycznych (dwa warianty kolorystyczne kaset magnetofonowych oraz płyta winylowa). Najnowszą muzykę Glaring wyróżniają ponadto walory realizatorskie – za mastering wersji winylowej albumu odpowiada Denis Wanic ze znanej już polskim słuchaczom grupy Suir.

  • Glaring - Nebula (kaseta magnetofonowa v.2 / Wave Tension Records)
  • Glaring - Nebula (kaseta magnetofonowa v.1 / Wave Tension Records)
  • Glaring - Nebula (płyta winylowa / Peripheral Minimal Records)

LP Nebula ukaże się w całości 15 października. Kasety magnetofonowe dostępne są w pre-orderze na stronie wytwórni Wave Tension Records w serwisie Bandcamp. Wydawcą płyty winylowej jest Peripheral Minimal Records. Pre-order tej wersji albumu w sklepie internetowym Peripheral Minimal oraz na bandcampowej stronie tej wytwórni. Wersję cyfrową można zamówić na stronie Glaring na Bandcampie

Anna Nin (materiały prasowe Wave Tension Records)

Glaring – Facebook / Instagram / Bandcamp

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: