RYTM / Princess Century: Surrender

Princess Century: Surrender (LP / CD / digital; Paper Bag Records; Kanada; 1 października 2021)

Rating: 4 out of 5.

Maya Postepski (czyli Princess Century) zdążyła zachwycić już fanów melodyjnego synth popu w zeszłym roku singlowym utworem „At Last – Opale Sad Mix” wykonanym wspólnie z francuskim Fragrance. Niech to nagranie wprowadzi do nastroju.

Na najnowszej płycie LP, trzeciej w dyskografii Princess Century, również usłyszeć można Fragrance – tym razem efekt tej doskonalej fuzji muzyków zatytułowany jest „Stupid Things”, na krążku Surrender znajduje się pod numerem piątym.

Surrender przynosi dużą dawkę muzycznego piękna, całość płyty to trzynaście nagrań, swoistych pasaży pomiędzy nastrojami rozpisanych na minimalistyczne brzmienie syntezatorów oraz subtelny, eteryczny głos Mai. Na facebookowej stronie odpowiedzialnej za wydanie płyty wytwórni Paper Bag Records pojawiło się niedawno pytanie o najlepszy utwór z tego albumu, piosenkę do której wraca się najczęściej – zgadzam się z retorycznością tego pytania, utworem tym jest „Granite”. 

Jednocześnie też potwierdzam – to „jedyne” nagranie trudno z tej płyty wybrać. Oto chociażby instrumentalny „Surrender”. 

Maya Postepski ma szeroki horyzont muzyczny, potrafi odnajdować się w różnorodnych stylistykach i gatunkach, wciąż jednak wzbogacając je o swoją sygnaturę, element nieporównywalny, swoisty. Ceni rytm – i to właśnie jego różnorodność i ekspozycja są podstawowymi żywiołami tej płyty. Eksperymenty rytmiczne dynamizują i potrafią zainteresować słuchacza, jednak nie służą budowaniu spoistości albumu, niejednokrotnie nawet ją burząc (tak jak wygłosowy „Cosmic Minivan” (Club Mix), utwór dostępny jedynie w wersji cyfrowej wydawnictwa – to jedyny uszczerbek na pięknych nastrojach Surrender.

Album w wersjach fizycznych (płyta winylowa i CD) oraz w wersji digitalnej do nabycia na stronie Princess Century w serwisie Bandcamp oraz w sklepie wytwórni Paper Bag Records.

Princess Century – oficjalna strona / Facebook / Bandcamp / Twitter / Instagram / SoundCloud 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: