MUZYKA ZIMNYCH SNÓW / N01R: Frio Polar

N01R: Frio Polar (LP; In Club Records; Niemcy; 31 sierpnia 2017)

Żeński odcień syntezatorowego chłodu stał się naprawdę popularny. Muzyka tworzona przez Marie Davidson, Xarah Dion, czy Zanias znajduje sporo odbiorców – to dobrze, bo te dźwięki powołują inny wymiar odczuwania. Pora więc na debiutanckie wydawnictwo artystki niemal zupełnie chyba w Polsce nieznanej, N01R. Jej pierwszy album zatytułowany Frio Polar ukaże się wkrótce nakładem peruwiańskiej wytwórni In Club Records.

N01R to Maria Silva, Hiszpanka mieszkająca w Berlinie – i wpływ berlińskiej sceny minimal wave wyraźnie słychać w jej nagraniach. Subtelne nawiązania do klubowego brzmienia elektronicznej „muzyki chłodu” kontrapunktowane onirycznymi wokalizami (chyba najpiękniejszymi jakie słyszałem od czasów fascynacji stylem Xiu), melodyjność przebita szumem oraz wszechobecna melancholia – oto podstawowe żywioły Frio Polar.

N01R - Frio Polar (LP; 2017 - back cover)
N01R – Frio Polar (LP; 2017 – tył okładki z listą utworów / źródło: materiały In Club Records)

Na płycie zostało pomieszczonych dwanaście kompozycji spójnie prezentujących dorobek artystki, rozproszony dotąd w sieci – w większości jednak usłyszymy nagrania nigdzie dotąd niepublikowane.

N01R – Facebook / SoundCloud

Album w wersjach fizycznych (kaseta magnetofonowa w limitowanym nakładzie 50 sztuk oraz płyta CD – 100 sztuk), a także w wersji cyfrowej będzie dostępny na stronie In Club Records w serwisie Bandcamp.

Reklamy

Jedna myśl na temat “MUZYKA ZIMNYCH SNÓW / N01R: Frio Polar

Dodaj własny

  1. Coraz więcej tych poniekąd indywidualnych projektów muzycznych. Nie mam nic przeciwko, choć wolę nieco bardziej rozbudowany skład i bogatsze instrumentarium. Jednak do rzeczy…

    Krótko mówiąc: niemiecka scena (tutaj akurat z pewnym hiszpańskim akcentem) ma się dobrze. Pomysłowa i ładna okładka (ostatnia, która mnie się podobała, to ta pochodząca z albumu Narin Yalnızlık She Past Away), prawie jak kadr wyjęty z filmu Głowa do wycierania Lyncha, i dość energetyczne granie. Przesłucham sobie może dokładniej.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: