RYTM BETONOWYCH ŚCIAN / Silent Star: Star Of The Sea

Silent Star: Star Of The Sea (2 x singiel; Wielka Brytania; 24 września 2021)

Rating: 4.5 out of 5.

Tworzący w Londynie duet Silent Star (Patrick Barret i Andrew Bowker) ma w swojej dyskografii jedynie dwa podwójne single – wydany w styczniu 2021 roku Demos i najnowszy (24 września) Star Of The Sea. To właśnie z pierwszego singla pochodzi utwór „White Cat” zilustrowany fragmentami jednego z moich ulubionych filmów, „La Rose de Fer” w reżyserii Jeana Rollina (Francja, 1973). Posłuchajmy i obejrzyjmy więc na początek.

Najnowsze wydawnictwo Silent Star wyprzedza już znacznie stylistykę utworu „White Cat”. Zapatrzony w architektoniczny brutalizm (którego w Londynie nie brak) duet transponuje niejako właściwości chłodnej architektury modernizmu w obszar swojej muzyki. Podstawą jej jest więc silne zrytmizowanie, modernistyczna pochodna symetrii, którą londyńscy muzycy okraszają nader bogato (choć surowo) brzmiącym instrumentarium (znakomite połączenie gitary basowej, perkusji i syntezatorów!) oraz doskonałym męskim wokalem. Pod tym względem urzekający wprost jest drugi utwór z ostatniego singla, „To Hell Or To Hackney (Too Late)”. 

Star Of The Sea dostępny jest wyłącznie w wersji cyfrowej na stronie zespołu w serwisie Bandcamp.

Silent Star – Facebook / Bandcamp / YouTube / Instagram

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: