NEWS / Paradox Obscur: Voxiter

Voxiter – tak zatytułowane jest najnowsze wydawnictwo greckiego duetu cold wave / synth wave Paradox Obscur. Album rozmiaru EP ukazał się 3 grudnia.

Voxiter to krótka kolekcja nagrań, które nie znajdą się na zapowiadanej na przyszły rok pełnowymiarowej płycie Paradox Obscur. Kolekcję tę tworzą jedynie trzy utwory, w tym dwa już znane słuchaczom – „Digital Law” ukazał się jako singiel w listopadzie, zaś „Universe” to nagranie ze stycznia 2021. Jedynie utwór tytułowy jest tu więc kompozycją nową, dotąd nieprezentowaną.

„Względną” nowość nagrań pomieszczonych we wnętrzu EP Voxiter wynagradza natomiast ich jakość. Jeśli estetyka tego krótkiego wydawnictwa zapowiada styl Paradox Obscur, którego można będzie spodziewać się na pełnowymiarowej płycie – to oczekujmy najlepszego!

Paradox Obscur
Paradox Obscur (źródło: Facebook)

Voxiter to swobodna i urzekająca oscylacja pomiędzy: instrumentalną wizją synth wave w nieco „kosmicznym” ujęciu (utwór tytułowy), wzbogaceniem jej przez wokodorewo przekształcony głos Kriistal Ann w nagraniu „Universe”, po udany eksperyment z brzmieniem hi-energy w kompozycji wygłosowej, „Digital Law” – a wszystko to ujęte w ramy surowego syntezatorowego wintażu, w czym specjalizuje się od lat duet Paradox Obscur.

Znakomita przystawka! Czekam na więcej nowej muzyki duetu Kriistal Ann & Toxic Razor.

Album w wersji cyfrowej i fizycznej (kaseta magnetofonowa w dwóch odmianach – standardowej i kolekcjonerskiej) dostępny na stronie Paradox Obscur w serwisie Bandcamp.

Listen on Apple Music

Paradox Obscur – Facebook / Bandcamp / Instagram / YouTube / Spotify

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: