INKARNADYNA / Curses: Incarnadine

Curses: Incarnadine (2 x LP / digital; Niemcy; 11 marca 2022)

Rating: 5 out of 5.

Zapomnieliście o wampirach? Ta płyta z muzyką w kolorze ciemnej purpury skutecznie wam o nich przypomni. Incarnadine to trzeci pełnowymiarowy album w dyskografii Curses – niemieckiego projektu cold wave tworzonego przez amerykańskiego muzyka o pseudonimie Luca Venezia. Incarnadine to dziesięć nowych utworów, które w fizycznej wersji wydawnictwa pomieszczono na dwóch czarnych winylach. Wystarczająco czarnych, by współgrać z inkarnadyną. Oto numer czwarty, w którym artystę z Berlina wspomaga Jennifer Touch – „Boundless”:

Nagranie to reprezentuje pierwszy z dwóch ciemnych żywiołów albumu – umówmy się że jest to żywioł post-punkowy. A drugi? Może być wypełnieniem pustki po popularnym kilka lat temu (i wciąż pamiętanym przez słuchaczy) projekcie In Death It Ends. Posłuchajmy na przykład utworu „Blood Oath”:

Pod względem nastrojów wypełniających wnętrze Incarnadine to jednak jeszcze nie wszystko. Na tej spoiście łączącej nastroje niepołączalne płycie znalazło się też miejsce na… Synth wave. W tym gatunku nagrana jest urocza kompozycja „Ghost of Arms”, w której na wokalu pojawia się brytyjska wokalistka Terr.

Wyłożone wprost przez autora płyty nawiązania do klasycznego horroru The Hunger (Zagadka Nieśmiertelności, reż. Tony Scott, Stany Zjednoczone / Wielka Brytania, 1983) są tu znakomicie twórczo opracowane, tak iż najnowsza płyta Curses jest albumem w pełni nowoczesnym, pozbawionym zbędnych ukłonów chociażby w stronę filmowego soundtracku. Tym zaś, co porusza na niej najbardziej – i prowadzi słuchacza przez wcielenia (nomen omen „inkarnacje”) muzyki pomieszczonej we wnętrzu Incarnadine – jest rytm. Potężny, wielokształtny, porywający.

Listen on Apple Music

Album w wersji fizycznej (2 x LP) i cyfrowej dostępny na stronie Curses w serwisie Bandcamp.

Curses – oficjalna strona / Facebook / Twitter / Instagram / SoundCloud / YouTube

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: