KOMPLETNOŚĆ / Randolph & Mortimer: The Incomplete Truth

Randolph & Mortimer: The Incomplete Truth (LP / digital; Surface Reality; Wielka Brytania; 27 marca 2023)

Rating: 5 out of 5.

Od kilku dni jest z nami najnowsza długogrająca płyta projektu Sama Evansa z Sheffield (Wielka Brytania) – Randolph & Mortimer – album zatytułowany The Incomplete Truth. Niejako w opozycji do swojego tytułu jest to wydawnictwo kompletne, zgodnie zresztą z intencją jego twórcy, łączące w sobie żywioł osobisty z przyjemnością współpracy z innymi muzykami, refleksję z tańcem, klubowy rytm z melancholią. Jako wprowadzenia posłuchajmy drugiego utworu z tej płyty, kompozycji tytułowej. Nagranie urzeka potęgą transowego rytmu w stylu oldschool EBM.

The Incomplete Truth to drugi długogrający album w dyskografii Randolph & Mortimer po wydanej w 2019 roku płycie Manifesto For A Modern World. Na najnowszej płycie znalazło się osiem utworów. Posłuchajmy teraz nagrania oznaczonego numerem siódmym, w którym muzykowi z Sheffield towarzyszy wokalnie Andi Harriman. Dodam tylko, że nie jest to jedyna współpraca na tej płycie; pojawiają się tu jeszcze Black Dahlia i Dominique Slva, a nawet polski (emigracyjny) akcent – fenomenalna i znana z występów z Zanias, Neu-Romancer. Oto zatem utwór „Flesh Style”.

Najnowsze wydawnictwo Randolph & Mortimer to także płyta z „fajerwerkiem”. Jest nim przeszło dziewięciominutowa koda albumu, niemal klasycznie zimnofalowa minorowa w nastroju kompozycja „Becoming Inoperative” ze wspaniale skwierczącymi syntezatorami, „otchłannym” wokalem i zaskakującymi zmianami rytmu. Ten utwór niech zabrzmi w finale.

Album The Incomplete Truth dostępny jest na razie wyłącznie w wersji cyfrowej na stronie Randolph & Mortimer w serwisie Bandcamp.

App Icon Apple Music

Randolph & Mortimer – oficjalna strona / Facebook / Instagram / SoundCloud / Bandcamp

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: