ENIGMATYCZNY STAN / Programm: Everything at Once

Programm: Everything at Once (EP; Megafone Records; Kanada; wrzesień 2013)

Programm: Everything at Once (2013)

Kiedy gubi się drogę w labiryncie walki z życiem… Wszystko co dookoła dociera w nikłym stopniu… Często nawet samej ukochanej muzyce ciężko się przebić przez pnącza myśli, niepokoju, zagubienia. Jednak czasem jej się udaje.

Kolejny prezentujący ciekawą twórczość zespół z Kanady. Programm to pięcioosobowy skład, który swoją muzyczną podróż rozpoczął w tym roku i początkowo występował pod nazwą Volcano Playground. We wrześniu ukazała się ich debiutancka epka „Everything at Once”, która zawiera trzy kompozycje.

Otwierający epkę utwór tytułowy od pierwszych dźwięków uderza mocnym, pulsującym rytmem. Elektroniczne dźwięki przeplatają się z gitarowymi „jazdami”; jest „hicior”. Dalej nie jest gorzej. „We Barely Escaped” to ponad siedem minut „narkotycznego stanu”: pustynna wizja, momentami cień niepokoju, któremu towarzyszy męski głos – momentami subtelne ukojenie przez głos żeński. Ostatni utwór niesie ze sobą emocje najwyższej rangi. Początkowo spokojny zapętlony motyw, który nadaje rytm do tego, aby z każdą sekundą kompozycja nabierała bogatszego w dźwięki brzmienia i eksplodowała mocnym uderzeniem gitary. Dryfowanie między zmianami tempa kompozycji… Wokal pełni tym razem nieco inną funkcję – prowadzi nas przez ten enigmatyczny stan, jaki towarzyszy słuchaniu „Chemical Fires” (jedna z najbardziej bogatych emocjonalnie piosenek, jakie dane mi było usłyszeć w tym roku).

Całość debiutanckiej epki składu z Toronto trwa niespełna osiemnaście minut, jednak niesie ze sobą wszystko to, czego wymagający słuchacz oczekuje. Nie ma nudy, jest poczucie „nasycenia” się dobrą muzyką. Zespół jest dopiero na początku swojej muzycznej drogi, zapowiada się obiecująco.

Programm – ich trzeba „pilnować”.

Karolina Lampe / Sister Karo Wildflower

Programm – Bandcamp

Programm – Facebook

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: