TANIEC WOLNOŚCI / Ferocity Kills: Violent Starlight

Ferocity Kills: Violent Starlight (singiel; Stany Zjednoczone; 25 maja 2017)

Ferocity Kills - Violent Starlight (single; 2017)

Dobry pop nie jest zły. Ten z założenia popularny gatunek to jednak już egzotyka dla polskiego słuchacza; „muzykę środka” (tym bardziej w odcieniu „dark”) wyparł stąd żywioł bazarowy, przywieziony z Rosji lat dziewięćdziesiątych „blat’ pop”, czyli „disco polo”. Nie istnieje tu też awangarda, która przekształciłaby te pląsy w miłą uchu ironię – podobną do tej, którą na rosyjskiej scenie prezentuje chociażby projekt Fortune 600. Tym bardziej warto posłuchać dobrego popu, a taki tworzy debiutantka zza oceanu – Ferocity Kills.

https://www.instagram.com/p/BUiAMS9gDWe/?taken-by=faithlucille

Ferocity Kills to rodzaj baśniowego bytu, który powstał w wyobraźni Faith Lucille, młodej artystki pochodzącej ze stanu Utah. Istota ta narodziła się z pragnienia wolności, tożsamej – zdaniem Faith – ze sztuką, a najbardziej z muzyką. Lubię takie konstrukcje; kiedy zaś towarzyszą im ciekawe brzmienia… Czego chcieć więcej? Faith Lucille postawiła już pierwsze (i udane) kroki w sztukach wizualnych, teraz pora na muzykę.

https://www.instagram.com/p/BSBEdQdAjCV/?taken-by=faithlucille

Przed czym ucieka Ferocity Kills? Przed klaustrofobiczną atmosferą dzieciństwa, środowiskiem Mormonów. Stany bywają jeszcze bardziej egzotyczne od popu na polskiej scenie. Dziwaczna doktryna i jej zasady były nie do przyjęcia przez młody i otwarty umysł. Jeden z założycieli „kościoła” Mormonów miał siedemnaście żon i pięćdziesięcioro sześcioro dzieci. Podobno też Mormoni mogą jeździć tylko czarnymi samochodami – najlepiej gdy są to tradycyjne krążowniki szos w podstawowej wersji wyposażenia. Mój samochód ma radio, byłby więc już źle widziany. Choć sądzę, że to tylko legenda, ale… Uciekaj, Faith!

Debiutancka epka Ferocity Kills ukaże się 7 lipca tego roku. Zapowiada ją utwór „Violent Starlight”. Beat i synth oraz wokal w tym nagraniu mogą kojarzyć się z dokonaniami I Break Horses, Club 8, czy Ari Mason – a więc klasyką absolutnie nie klasycznego gatunku dark pop. Lubię „trzymać pieczę” nad młodymi talentami – dla europejskiego debiutu, polecam Faith szwedzką wytwórnię Labrador Records. Trzymam kciuki, odważna dziewczyno!

Posłuchajmy wreszcie muzyki. Poniżej zwiastun epki „Violent Starlight” – utwór tytułowy.

Szymon Gołąb

Ferocity Kills – Facebook / Instagram / YouTube / Patreon

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: