TAJEMNICA / Dancing in my Dreams: A letter, never send

Dancing in my Dreams: A letter, never send (LP; Kanada; 5 października 2017)

Najbardziej lubię takie właśnie płyty, obok sporej przyjemności słuchania przynoszące pewną aurę tajemniczości i niedopowiedzenia. Kto słyszał o projekcie Dancing in my Dreams? Jaka rozgłośnia (oprócz In Club Radio) wyemitowała jego utwory? Poza dziedziną promocji i muzycznego marketingu powstała piękna muzyka o intymnym, ale przystępnym dla wielu, przesłaniu: „ten album dedykowany jest jej – jedynej, która wystąpiła przeciw ciemności”. 

Jak ważny dla sztuki jest impuls płynący z doznania człowieczeństwa, w tym dalekim od dobra świecie, nie muszę chyba wspominać. Impuls ten może mieć wiele imion: bywa nim miłość, gest wyciągniętej dłoni, albo – po prostu – czyjaś obecność. Cokolwiek, co sprawia, że nie jest się tu samotnym i do końca odłączonym. To wszystko wyraźnie „zapisane” jest na płycie A letter, never send.

Niewiele wiadomo o Dancing in my Dreams, obok kilku informacji, które tworzący ten projekt kanadyjski muzyk (pochodzący z Charlottetown, stolicy Wyspy Księcia Edwarda) publikuje na swojej stronie w serwisie Bandcamp. Dyskografia (włącznie z debiutanckim longplay’em) to cztery płyty: dwa single i wydane w marcu 2016 roku demo formatu EP. Nic więcej nie wiemy. Muzyka ma przemawiać sama – i czyni to doskonale.

We wnętrzu albumu znajdziemy dziesięć utworów, w tym kilka pochodzących jeszcze z pierwszej płyty projektu, ale zagranych w sposób już całkowicie pozbawiony niedociągnięć debiutanckiej epki. Posłuchajcie różnicy, oto kompozycja „fantasy” z pierwszego wydawnictwa:

oraz z najnowszej płyty:

W podobnym nastroju utrzymana jest całe wydawnictwo. Nie ma tu już brzmień synth punkowych charakterystycznych dla debiutu, ich miejsce zajęła muzyczna opowieść rozpisana na chłodny męski wokal i równie zimny w wyrazie elektroniczny wintaż minimal wave. Faworyzuję, obok wspomnianego „fantasy”, utwory: „rough sketch”, „a disquise” i „young, ugly – and free”.

Album dostępny jest wyłącznie w wersji cyfrowej na stronie Dancing in my Dreams w serwisie Bandcamp.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: