ASTRO SYNTH / Cosmo Cocktail: Aurora

Cosmo Cocktail: Aurora (LP; Werkstatt Recordings; Włochy; 19 października 2017)

Dominacja Rosjan w kosmosie synth wave (Moskva-Kassiopeya, Lesnikov-16…) jest poważnie zagrożona. „Aurora”, tytułowy utwór z najnowszego krążka włoskiego projektu Cosmo Cocktail to najczęściej odtwarzane przeze mnie nagranie w ostatnim czasie; co dopiero będzie, kiedy ten album ukaże się – stosownie do konwencji – na kasecie magnetofonowej? 

Cosmo Cocktail to Luca Brumat, pochodzący z Triestu (północ Włoch) kompozytor, producent muzyczny i didżej. W sieci podpisuje się po prostu: „We make the future through the past”, „In synth we trust” i „Stay 80s” (po co mówić o jego muzyce więcej?). Ten jednoosobowy projekt jest bardzo płodny – jego zapoczątkowana w 2015 roku dyskografia obejmuje, włącznie z najnowszą płytą, dziewięć albumów. Cosmo Cocktail z powodzeniem sięga po różne odmiany synth / retro wave, zaś Aurora jest jego najbardziej dojrzałym „kosmicznym” wcieleniem. Płytę promuje znakomity singiel „Unfamiliar Skies”, posłuchajmy.

To jeden z najlepszych utworów na krążku i jedyny w pełni okraszony wokalem, którego użyczył tu inny utalentowany Włoch, Ideon. Aurora jest rodzajem „odysei kosmicznej” rozpisanej na syntezatory (obowiązkowo tylko hardware!); to opowieść o fascynacji niezmierzoną przestrzenią i próbami jej odkrywania, a także prawdopodobieństwem zatracenia się w niej (utwory: „Last Call”, „Gagarin! Don’t Look Back!” oraz „We’ll Never Come Back”).

Stosownie do tematu, muzyka zawarta we wnętrzu płyty (dziesięć kompozycji) brzmi przestrzennie i podniośle – przypominając chociażby najlepsze „kosmiczne” dokonania polskiej Unitry (zwłaszcza z albumu Posthumanity), czy Advection Stride (z doskonałej płyty Sentinel). W kosmosie synth wave Cosmo Cocktai jest więc dobrze, a nawet lepiej (czyli bardziej surowo) niż w przestrzeniach odkrywanych przez wspomnianych wykonawców.

Album w wersjach fizycznych (CD i kaseta magnetofonowa) oraz w wersji cyfrowej jest dostępny jako preorder na stronie Werkstatt Recordings w serwisie Bandcamp.

Cosmo Cocktail – Facebook / Bandcamp / SoundCloud / YouTube / Mixcloud / Twitter

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: