PO KONCERTACH / Veil Of Light i Huta Plastiku w Chmurach

Total Decay: Veil Of Light i Huta Plastiku (Chmury; Warszawa; 20 października 2017)

Tydzień po wieczorze z koncertami Lebanon Hanover i Bleib Modern w Hydrozagadce, sąsiedni klub Chmury na warszawskim podwórku 11 listopada 22 gościł kolejne dwa zespoły – Veil Of Light (grający po raz pierwszy w Polsce) i Hutę Plastiku. Forma jaką zaprezentowali tego wieczoru muzycy oraz znakomita atmosfera wydarzenia sprawiły, że długo jeszcze nie opuści mnie doskonały humor – niejako wbrew tytułowi imprezy, „Total Decay”. Czas na wrażenia z koncertów. 

Huta Plastiku (Chmury; 20.10.2017)
Huta Plastiku (Chmury; 20.10.2017 / fot. Szymon Gołąb)

Huta Plastiku to warszawski zespół tworzący na pograniczu post rocka i zimnej fali, grupa dobrze już znana publiczności Chmur. Na piątkowym koncercie Huta Plastiku wykonała również nowe utwory – znajdą się one na płycie, której wydanie planowane jest w przyszłym roku.

Zimnofalowcy z Warszawy grają w sposób bardzo tradycyjny, kładąc nacisk na perfekcję brzmienia składników swojej muzyki – „żywej” perkusji, oszczędnych gitarowych fraz i dość chłodnego męskiego wokalu. Wygłos koncertu pozwala przypuszczać, że – pomimo wyraźniej niechęci frontmana grupy do uściśleń gatunkowych – drugi krążek Huty Plastiku zawierać będzie brzmienia cold wave o surowym wyrazie wzbogaconym polskimi tekstami o wyraźnie poetyckim wydźwięku. Warto czekać na to wydawnictwo. Cały koncert Huty Plastiku (w wersji audio) do wysłuchania tutaj.

Strony: 1 2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: