PRZED KONCERTEM / Marta Raya: Hidden Emotions

Marta Raya: Hidden Emotions (MC / digital; Niemcy; 2 sierpnia 2018)

Zbliżający się koncert tej niemieckiej (ale pochodzącej z Polski) artystki (15 września, klub Pogłos w Warszawie, wraz z legendarną grupą No More) to dobra okazja, aby wsłuchać się w jej debiutanckie wydawnictwo – wydany 2 sierpnia na kasecie magnetofonowej, a wcześniej w wersji cyfrowej – album Hidden Emotions. 

Marta Raya znana jest przede wszystkim z tworzonego razem z Darią Leere nieistniejącego już duetu Monowelt. Po rozpacie tego projektu obie jego członkinie rozpoczęły solową twórczość – zarówno Marta Raya jak i Leere to dziś rozpoznawalne już osobne jakości sceny z pogranicza gatunków cold / minimal wave i post punk.

Marta Raya
Marta Raya (źródło: Bandcamp)

Album Hidden Emotions to osiem kompozycji utrzymanych w surowej stylistyce syntezatorowej odmiany cold wave. Wyróżnikami płyty są – młodzieńczy, ale silny i wyrazisty już głos wokalistki, oraz interesujące wielobarwne brzmienia syntezatorów. W odróżnieniu od większości współczesnych wykonawców cold / minimal wave, Marta Raya dba o różnorodność i bogactwo brzmienia swoich nagrań, co nie wyklucza ich surowego, chłodnego wyrazu.

Wnętrze Hidden Emotions także skrywa różnorodne muzyczne emocje rozpisane na zróżnicowane tempa i nastroje – od „gotyckiej” refleksyjności („Inner Movement”, „The Sadness of Gaia”, „Shattered Images”) po niemal synth punkową taneczną energię („Follow Your Traces”, „Automatisch”, „Vicious Circle”). Ten właśnie energetyczny żywioł Hidden Emotions jest powodem, dla którego warto sięgnąć po ten album.

Marta Raya – Facebook / Bandcamp / SoundCloud / YouTube

No More i Marta Raya, koncert w Warszawie (Pogłos, 15 września) – wydarzenie / Facebook

Album w wersji fizycznej (kaseta magnetofonowa) i cyfrowej do nabycia na stronie artystki w serwisie Bandcamp.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: