DZIWNA PASJA / Profit Prison: Six Strange Passions

Profit Prison: Six Strange Passions (EP / digital; Avant! Records; Stany Zjednoczone; 29 marca 2019)

„Chorobliwy synth / nie ma przyszłości / świat to piekło” – to wszystko, co można przeczytać w opisie projektu Profit Prison na jego facebookowej stronie. Jeśli konsekwencją tych ponurych konkluzji jest tak dobra muzyka jak na płycie Six Strange Passions, jestem w stanie przyjąć je za obowiązujące w opisie dookolnej rzeczywistości.

Oto próba tej muzyki, najbardziej taneczny – obok epilogu – utwór na płycie, „A Strange Situation”:

Profit Prison to jednoosobowy projekt Parkera Lautenschlagera, muzyka pochodzącego ze Seattle i związanego wcześniej ze sceną hard core / black metal. Profit Prison chętnie wypowiada się za pomocą wydawnictw niewielkich rozmiarów; w dyskografii projektu znaleźć można trzy epki – pierwsza zatytułowana jest Myra i pochodzi 2017 roku. Myra rozpoczyna się tak:

We wnętrzu Six Strange Passions znaleźć można, zgodnie z tytułem płyty, sześć utworów utrzymanych w wyróżniającej projekt konwencji, która łączy „otchłanny” w wyrazie męski wokal z charakterystycznie skwierczącym analogowym synthem. To pierwszy plan stylu Profit Prison. Wartością wydawnictwa jest, oprócz znakomitych minimalistycznych i melodyjnych aranżacji, brzmienie całości. Ma ono swoje odniesienie w historii synth popu – to pierwsze nagrania Psyche z nieśmiertelnym „Eternal” na czele. Aby zachować to brzmienie, płytę należało odpowiednio nagrać – i uczyniono to w sposób perfekcyjnie dozujący pożądanie jakie wyzwala synth popowa taneczność.

Parker Lautenschlager / Profit Prison
Parker Lautenschlager / Profit Prison (źródło: Bandcamp)

Six Strange Passions jest najlepszym albumem w doskonałej dyskografii Profit Prison i prawdziwym nowoczesnym wintażem. Faworyzuję wszystkie utwory pomieszczone na płycie.

Profit Prisons – Facebook / Bandcamp

Album w wersji fizycznej (EP 12″) do nabycia w sklepie internetowym wytwórni Avant! Records, wersja cyfrowa płyty dostępna jest na stronie tego wydawcy w serwisie Bandcamp.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: