MILCZENIE I OBIETNICE / Błogie Milczenie: Obietnice nowego życia

Błogie Milczenie: Obietnice nowego życia (2 x singiel; digital; Polska; 31 stycznia 2020)

Zimna fala od kilku lat ponownie ma się w Polsce znakomicie. Świadczy o tym wiele wydawnictw muzycznych, w tym jedno – wybijające się ostatnio na pierwszy plan – najnowszy podwójny singiel Błogiego Milczenia.

Poznański zimnofalowy duet Błogie Milczenie (Łukasz Waligóra, Krzysztof Wiśniewski) to młody projekt, jego dyskografię rozpoczyna utwór „Twarze” wydany w 2018 roku; zeszły rok powiększył dorobek zespołu o epkę z trzema utworami zatytułowaną W sercu miasta; niedawno zaś Błogie Milczenie powróciło z najnowszym podwójnym singlem pod tytułem Obietnice nowego życia.

Błogie Milczenie
Błogie Milczenie (źródło: Facebook)

Na płycie dostępnej wyłącznie w formie elektronicznej znalazły się dwie kompozycje – „Szklane płomienie” i „Odrodzenie”, pierwszy z nich trwa ponad siedem minut i jest to wyróżnikiem poznańskiego duetu, że często sięga on po dłuższe miary dla swoich nagrań. Pod względem brzmienia utwory te w interesujący sposób ujmują istotę nowoczesnego grania „muzyki chłodu” – tak, iż trudno wyraźnie określić je jako „gitarowe” lub „elektroniczne”. Nareszcie również i w polskiej muzyce ten anachroniczny podział zaciera się – między innymi dzięki Obietnicom nowego życia. Notoryczny chłodny rytm obu kompozycji współgra z głosem wokalisty dobrze czującego się w minorowych rejestrach. Dobrze napisane są także polskie teksty utworów pomieszczonych na singlu.

Faworyzuję kompozycję „Odrodzenie”.

Błogie Milczenie – Facebook / Bandcamp / YouTube

Płyta do nabycia na stronie zespołu w serwisie Bandcamp wyłącznie w wersji cyfrowej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: