WSPÓLNE RÓŻNICE / Chemical Waves: Even When We Fall Apart

Chemical Waves: Even When We Fall Apart (CD / digital; Unknown Pleasures Records; Włochy; 15 lutego 2020)

Even When We Fall Apart to powrót po latach Chemical Waves – przedostatni pełnowymiarowy album tego projektu ukazał się w 2012 roku. Najnowsza płyta urzeka zimnofalową różnorodnością stylistyk proponowanych przez najlepszych twórców tego gatunku w jego nowoczesnej odmianie.

Za Chemical Waves stoi Marco Cattani, znany także z włoskich zespołów elektronicznej (głównie) muzyki chłodu – Halo Effect i The Mark. Album Even When We Fall Apart to jednak nie tylko syntezatorowa wersja zimnej fali; rozegrana na styku gatunków: cold wave, post-punk, dark wave fuzja, którą właściwie jest ten wspaniały krążek, płyta daje słuchaczowi poczucie uczestnictwa w świecie różnorodnym i harmonijnym zarazem – i czyni to w sposób niezwykle udany, przywodzący na myśl fenomenalne kompilacje wytwórni 4AD sprzed lat. Spójrzecie na wkładkę do płyty CD – jak wielu odmiennie grających muzyków powołało spoistą wizję Even When We Fall Apart. Na płycie zagrali między innymi: Bedless Bones, L’Avenir, Closed Mouth, HIV+, Antiflvx.

Chemical Waves - Even When We Fall Apart (wkładka do płyty CD)
Chemical Waves – Even When We Fall Apart (wkładka do płyty CD / źródło: Bandcamp)

Drugi w dyskografii Chemical Waves longplay nie jest jednak zestawieniem różnych estetyk, nawet najbardziej spoistym. Tajemnicą tego albumu jest brzmienie „wspólnych różnic” – nastrój prowadzony rytmem automatycznej perkusji organizującym niektóre utwory, ascetycznymi frazami zimnofalowego basu, refleksyjnością tekstów utworów… Piękna płyta. Arcydzieło nowoczesnego post-punka.

Album dostępny w wersji fizycznej (CD) i cyfrowej na stronie zespołu oraz wytwórni Unknown Pleasures Records w serwisie Bandcamp.

Chemical Waves – Facebook / Bandcamp / YouTube / SoundCloud

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: