GŁĘBIA ROZDZIELENIA / L’Avenir & Tuxedo Gleam: Divisé

L’Avenir & Tuxedo Gleam: Divisé (EP; MC / digital; Stany Zjednoczone; 3 sierpnia 2020)

3 sierpnia ukazał się split dwóch znakomitych projektów cold / minimal wave ze Stanów Zjednoczonych – L’Avenir i Tuxedo Gleam. W przypadku tego drugiego, pochodzącego z Kaliforni, duetu jest to jego pierwsze wydawnictwo po trzech latach milczenia.

Podzielony idealną symetrią chłodu album zawiera cztery nagrania – po dwa każdego z muzyków. Na pierwszej stronie kasetowego wydania Divisé znalazły się kompozycje w wykonaniu Jasona Sloana (L’Avenir), są to „Now, I See” oraz „Dusk”.

Jeden z czołowych melancholików nowej zimnej fali zastosował zasadę rozdzielenia nawet w obrebie tych dwóch kompozycji – zwarta „Now, I See” kontrapunktuje tu rozbudowane, przeszło siedmiominutowe nagranie „Dusk”, jeszcze bardziej zbliżające muzykę L’Avenir do rejestrów „el-muzycznych” chociażby spod znaku Kena Martina. „Dusk” to zdecydowanie najlepsze nagranie albumu.

Duet Tuxedo Gleam (Aunt Gleam i Angel Marie) powrócił w bardzo dobrym stylu, dodając do swojej muzyki jeszcze więcej eteryczności i niemal zaświatowego (choć zmysłowego) chłodu. Subtelny i wyrazisty żeński wokal uzupełniają tu minimalistyczne skwierczenia syntezatorów, pochodzących z nieco mniej rozbudowanego arsenału, niż w przypadku L’Avenir. To również stanowi „głębię rozdzielenia” – istotę tego pięknego wydawnictwa, którego jedyną wadą jest to, że trwa zbyt krótko. 2 sierpnia swoją premierę miał też wideoklip do utworu „Distance”, kompozycji Tuxedo Gleam zamykającej album Divisé.

Split Divisé dostępny jest w wersji fizycznej (kaseta magnetofonowa) i cyfrowej na stronach L’Avenir i Tuxedo Gleam w serwisie Bandcamp.

L’Avenir – oficjalna strona / Facebook / Instagram / Bandcamp / SoundCloud / Twitter / VKontakte

Tuxedo Gleam – Facebook / Instagram / Bandcamp / Twitter

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: