NOCNA STRONA RYTMU / Shad Shadows: Toxic Behaviours

Shad Shadows: Toxic Behaviours (LP / MC / Digital; Włochy; 4 września 2020)

Włoski duet Shad Shadows z powodzeniem (rozpoczętym przez fenomenalny album Nocturnal z 2018 roku) oprawia muzycznie wszelkie ciemne strony i cienie nocy. Nie brak ich ostatnio w codzienności, co podkreślają chociażby ludzkie zachowania w świecie budowanym przez nowoczesne technologie, toteż Shad Shadows mają z czego czerpać inspiracje. Z takich właśnie pobudek, chęci deskrypcji obecności Cienia w życiu, powstał album Toxic Behaviours.

Trzecia długogrająca płyta duetu Alessandra Gismondi i Luca Bandini to dziesięć tanecznych kompozycji rozpisanych na świetny dwugłos wokalny, któremu sekunduje surowa chłodna elektronika o silnie zrytmizowanym tanecznym wyrazie. Podobnie jak w przypadku Nocturnal, sednem tej płyty są właśnie ludzkie głosy – perfekcyjne przenikanie się i uzupełnianie wokalu męskiego z kobiecym. Tylko miłość mogła nagrać taką płytę; miłość dwojga ludzi, o którą dziś dość trudno, i na którą czyhają przeróżne bestie – wystarczy rozejrzeć się wokół.

Toxic Behaviours to płyta podejmująca trudną tematykę, ale nie trudna w odbiorze; przywołuje duszną i ciężką atmosferę, która jednak nie przytłacza odbiorcy. Pod tym względem duet Shad Shadows nagrał album doskonały – jeśli tylko wybaczyć mu pewną monotonię. Wynika ona jednak wyłącznie z fascynacji włoskich muzyków dźwiękowymi formami rytualnego transu.

„Killerem” płyty jest utwór „Sad Bodies”. Poza tym faworyzuję kompozycje: „Fight the Dragon”, „Daydream Monster”, „Leader” oraz „Complication”.

Album dostępny w wersji fizycznej (płyta winylowa) i cyfrowej na stronie Shad Shadows w serwisie Bandcamp. Dodatkowo wersję fizyczną (kaseta magnetofonowa w dwóch wersjach kolorystycznych) można nabyć na bandcampowej stronie wytwórni Wave Tension Records.

Shad Shadows – Facebook / Instagram / Bandcamp / Twitter

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: