NOWE / V.A. : Fast Forward

V.A. : Fast Forward (kompilacja; digital; Tonn Recordings; Irlandia; 1 stycznia 2021)

Jednym z pierwszych wydawnictw nowej muzyki syntezatorowej w 2021 roku jest kompilacja Fast Forward wytwórni Tonn Recordings.

Na wydanej wyłącznie w wersji cyfrowej płycie znalazło się dwanaście nowych utworów nagranych przez muzyków, którzy znani są już z katalogu irlandzkiego wydawcy – są to między innymi: Crystalline Stricture, Madmoizel, Iv/An, Misfortunes, No oraz Madmoizel.

Całość w zaskakujący sposób rozpoczyna This Is the Bridge kompozycją „Strange Shores” – stylistycznie zdecydowanie nową w emploi tego wykonawcy:

Wyróżnikiem kompilacji Fast Forward jest jej różnorodność, uwydatniająca swobodę poruszania się muzyków nagrywających dla Tonn Recordings w obrębie odmiennych stylistyk nowoczesnej odmiany „muzyki chłodu”. Ba! Nawet w obrębie jednego stylu (minimal wave) kompilacja Fast Forward przynosi różnicę – świadczy o tym chociażby zestawienie utworów Guinæpig i Crystalline Stricture. Wartością płyty jest więc jej istotowa nowość, manifestująca się pomieszczeniem we wnętrzu albumu nagrań nie kojarzących się jednoznacznie z estetyką, która wyróżniała dotąd poszczególnych wykonawców związanych z Tonn.

Obszerny album (przeszło pięćdziesiąt siedem minut muzyki) zamyka Madmoizel utworem Mystery – również odmiennym względem tego, do czego przyzwyczaiła słuchaczy ta artystka:

Płyta dostępna jest na stronie Tonn Recordings w serwisie Bandcamp.

Tonn Recordings – oficjalna strona / Facebook / Bandcamp / YouTube / Twitter

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: