PREMIERA / Feu Follet: World Fell Apart (feat. XTR Human)

12 marca nakładem berlińskiej wytwórni Blackjack Illuminist Records ukaże się trzeci pełnowymiarowy album Feu Follet zatytułowany Beneath The Earth. Prezentowany utwór „World Fell Apart” to drugi singiel zapowiadający płytę.

Płyta, we wnętrzu której znajdzie się dziewięć utworów, jest rodzajem muzycznej podróży po nastrojach i opowieściach fundowanych przez interesujące skrzyżowanie gatunków: brzmieniom cold wave i post punk (a nawet synth wave) towarzyszy tu chociażby artrockowa stylistyka przypominająca „zaświatowe” rejony Misplaced Childhood – klasycznego albumu Marillion. Wyraźnymi spoiwami Beneath The Earth są piękno i harmonia, co zostało także podkreślone doborem muzyków, którzy pojawiają się na tej płycie; są to: Vlimmer, Pat Aubier, Isabelle B. Baumann, Natacha Lubin oraz XTR Human – i właśnie utworu nagranego przez Feu Follet z XTR Human posłuchamy dziś jako premiery.

Wizję Albana Blaisinga (to twórca aktywnego we francuskim Nancy projektu Feu Follet) dopełnia, podobnie jak w przypadku poprzedniego krążka La forêt oubliée (2020), dołączony do muzyki komiks jego autorstwa o nieco inferalnej tematyce.

Feu Follet / Alban Blaising (źródło: materiały prasowe Blackjack Illuminist Records)

Album dostępny będzie w wersjach fizycznych jako CD i kaseta magnetofonowa oraz w wersji cyfrowej na stronie Blackjack Illuminist Records w serwisie Bandcamp.

Feu Follet – Facebook / Bandcamp

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: