SUBTELNA SIŁA TRANSU / NNHMN: Tomorrow’s Heroine

NNHMN: Tomorrow’s Heroine (EP / digital; Niemcy; 27 lipca 2021)

Rating: 5 out of 5.

27 lipca berliński duet o polskim rodowodzie NNHMN ostatecznie odkryje karty nowego muzycznego rozdania – tego dnia ukaże się utwór „Masseratti”, piąty singiel z najnowszej epki zatytułowanej Tomorrow’s Heroine. Oczekiwanie na tę kompozycję to dobra okazja aby wsłuchać się w opublikowane dotąd nagrania z tej płyty.

Pierwsze wrażenie spotkania z nową muzyką NNHMN jest zarazem wrażeniem ostatecznym – to doznanie muzycznej transowości, żywiołu w którym muzyka styl Lee i Michała spełnia się ostatnio z powodzeniem i bez reszty. Muzyka sekunduje tu niezmiennie powabnemu żeńskiemu wokalowi i dobitnie przekonuje, że moc nie wyklucza subtelności – siła brzmienia i wyrazu nie musi łączyć się ze zgrzytem i dysharmonią. Pod tym względem prym wiedzie utwór tytułowy.

Połączenie chłodnej i surowej muzyki syntezatorowej z transowością to dla wielu słuchaczy proste równanie, na którego końcu jest jeden wynik – Boy Harsher. Tym większy kunszt należy przyznać muzykom z Berlina, iż nie powtarzają stylistyki amerykańskiego duetu, tworzą własny muzyczny wyraz i kontynuują rodzaj brzmienia, który nie trudno odnaleźć w powstałych jeszcze w Polsce nagraniach Fuka Lata. Oto „Your Body”:

Co więcej? Obcowanie z muzyką NNHMN ma urok bliskości tajemnicy. Nie można więc jej do końca ująć w gatunkowe i stylistyczne formuły, nie można opisać i porównać. Można ją jedynie odkrywać – lecz nigdy nie do końca. Czekam niecierpliwie na „Masseratti” oraz na zapowiadany teledysk do utworu „Perigee Syzygy”.

Album Tomorrow’s Heroine ukaże się w wersji fizycznej (płyta winylowa w dwóch odmianach kolorystycznych) oraz w wersji cyfrowej i dostępny będzie między innymi na stronie NNHMN w serwisie Bandcamp.

W Polsce zespół wystąpi podczas ostatniego dnia festiwalu FAME 2021 w Toruniu w niedzielę 26 września.

NNHMN – oficjalna strona / Facebook / Bandcamp / Instagram / YouTube

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: