Z MIŁOŚCIĄ / V.A. – Intersection IV

V.A. – Intersection IV (kompilacja; digital; Tonn Recordings; Irlandia; 11 sierpnia 2021)

Rating: 5 out of 5.

O tym jak ważna jest miłość, nie tylko jako cecha wykonawcza utworów muzycznych, nie trzeba przekonywać. Zastąpienie składnika con amore przez wyszukane instrumentarium, perfekcjonizm wykonania, cyzelatorstwo realizacji dźwiękowej, ilość nagrywanej muzyki oraz – szczególnie ostatnio – przez jej efektowną promocję, owszem sprawdza się, ale nie zapewnia trwałego miejsca w ludzkim sercu. Podobnie zresztą jest i w życiu – najbardziej cenimy i najdłużej pamiętamy tych ludzi, z którymi udało nam się osiągnąć porozumienie uczuciowe. Bez wątpienia miłości nie brak na najnowszej płycie od Tonn Recordings – Intersection IV. Posłuchajmy jej nagłosowego utworu, „Physical Reality”:

W „Physical Reality” spotkało się dwóch artystów nagrywających dla Tonn – Madmoizel i Crystalline Stricture. Zwraca uwagę wokal Madmoizel, nieco odmienny od tego, do którego zdążyła nas przyzwyczaić, bliski ciemnym i wzniosłym rejestrom stylu dark cabaret.

Muzycy skupieni wokół Tonn Recordings pojawili się na płycie Intersection IV z ważnego powodu – tego lata ta założona przez Mary McIntyre wytwórnia obchodzi pięciolecie istnienia. „Never Enough” (‘nigdy za wiele’) – te słowa powracają w refrenie zamykającej album, przeszło ośmiominutowej kompozycji „Deeds”, gdzie Mary McIntyre sekundują: Rival, Prinzessin, Madmoizel, No, Iv/An, Fokker i Crystalline Stricture. Czy oznacza to nadmiar? Będziecie zaskoczeni, albo wręcz przeciwnie.

Każdy z siedmiu utworów, które znalazły się na tej kompilacji jest nagraniem nowym i wykonanym co najmniej przez dwóch artystów – co trafia w sedno „filozofii” nowoczesnej muzyki elektronicznej z przedrostkiem „cold” i / lub „minimal” – gdyż zazwyczaj jej szczytowe osiągnięcia powołane zostały w duetach. Posłuchajmy greckiego Misfortunes oraz No w melodyjnej synth popowej kompozycji „Nothing Left” – to trzeci utwór na płycie.

Sama miłość nie wystarczy, aby osiągnąć wyraz artystyczny. Wyróżnikiem Intersection IV jest brzmienie, znakomita realizacja dźwiękowa, perfekcyjny mastering utworów – co jest już tradycją dla Tonn Recordings. Chcąc brać przykład pamiętajcie jednak, że trud i warstwa techniczna to obszary drugoplanowe i w pierwszym rządzie słyszalną ma być miłość, swoisty cud spotkania i piękno – którym, dochodząc do sedna, jest Intersection IV.

Album dostępny wyłącznie w wersji cyfrowej na stronie Tonn Recordings w serwisie Bandcamp.

Tonn Recordings – oficjalna strona / Facebook / Bandcamp / Instagram / YouTube / Twitter / SoundCloud

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: