NEWS / This Is The Bridge: My Brutal World

15 października ukazał się najnowszy album This Is The Bridge, projektu minimal wave firmowanego przez Richarda Andersona z Liverpoolu – My Brutal World.

Wewnątrz płyty znalazło się jedenaście nowych kompozycji tematycznie odnoszących się do fascynacji brytyjskiego artysty brutalistyczną architekturą modernizmu XX wieku. My Brutal World kontynuuje więc wątek w twórczości This Is The Bridge zapoczątkowany przez album The New Brutalism z 2015 roku. Wszystkich utworów z najnowszej płyty można wysłuchać między innymi na bandcampowej stronie wytwórni Tonn Recordings

Prowadzona przez Mary McIntyre wytwórnia Tonn Recordings, label specjalizujący się w wydawaniu nagrań współczesnych muzyków tworzących w nurtach minimal wave / minimal synth nie jest jedynym wydawcą My Brutal World. Kunsztowną wersję fizyczną albumu przygotowała, we współpracy z Tonn, wytwórnia i „manufaktura muzyczna” Objetrouvé (prowadzą ją Coco Gallo i Stephane Argillet Stereovoid, muzycy znani między innymi z duetu Peine Perdue). 

W efekcie tej współpracy album My Brutal World dostępny jest w aż piętnastu (!) limitowanych wersjach fizycznych, jako płyta winylowa w kunsztownej oprawie wizualnej, mającej – zgodnie z intencjami twórców – uczynić z wydawnictwa muzycznego przedmiot artystyczny, „płytę-obiekt”.

This Is The Bridge – My Brutal World (Objetrouvé 9) (Bandcamp)

Literackim opracowaniem My Brutal World jest tekst „The Brutal Environment” autorstwa architekt Paoli Camasso. Jest on dołączony do wersji fizycznych albumu oraz dostępny na oficjalnym blogu Tonn Recordings.

Wersję cyfrową albumu oraz standardową edycję na płycie winylowej można nabyć na stronie Tonn Recordings w serwisie Bandcamp. „Płyty-obiekty” są dostępne na bandcampowej stronie Objetrouvé

This Is The Bridge – Facebook / Bandcamp / Instagram

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: