PETRICHOR / Zachwyt: S/T

Zachwyt: S/T (EP / digital; Polska; 26 stycznia 2022)

Rating: 4.5 out of 5.

Petrichor, czyli zapach ziemi tuż po deszczu, to jeden z najważniejszych składników pamięci autobiograficznej, jej tajemnica, aromat zdolny przenosić nas w czasie. Tak też, „Petrichor” zatytułowany jest drugi (i najlepszy) utwór z najnowszego wydawnictwa rozmiaru EP (17 minut, 12 sekund muzyki) projektu Zachwyt. Posłuchajcie:

We wnętrzu płyty Zachwyt (to trafny tytuł w odniesieniu do tej muzyki) znaleźć można cztery nagrania utrzymane w konwencji goth gaze, łączące gitarowe „ściany dźwięku” z perkusyjnym rytmem o zdecydowanie uwznioślających intencjach. Całości dopełniają poetyckie teksty napisane wyłącznie po polsku – zdecydowany walor Zachwytu. „Nic osobistego” – taki, nieco przewrotny, tytuł ma utwór otwierający tę bardzo intymną, osobistą płytę.

Zachwyt jest nowym jednoosobowym projektem z Oświęcimia, w którego dyskografii znaleźć można – obok najnowszej epki – jeszcze jedną płytę: post-rockowy debiutancki album Solivagant, który ukazał się siedem miesięcy temu i dostępny jest do wysłuchania jedynie na YouTube.

Płyta Zachwyt to piękna muzyka, bliska stylistyce najlepszych wczesnych dokonań Veil Of Light, czy „Mathematix” – niezapomnianej kompozycji z albumu Before It Is Too Late (2009) Hatifnats. Dlatego już w momencie ukazania się została dostrzeżona na świecie.

App Icon Apple Music

Album do nabycia w wersji cyfrowej na stronie Zachwytu w serwisie Bandcamp.

Zachwyt – Facebook / Instagram / Bandcamp / SoundCloud / YouTube

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: