ZIMNA FALA W PERU / Dark Minimal Love Peru Fest 2017

Dark Minimal Love Peru Fest: Selofan, Stockhaussen, Ferdinand Cärclash, Tearful Moon; afterparty: didżeje In Club Radio; Clandestino Bar; Lima; 18.02.2017)

Dark Minimal Love Peru Fest 2017

W każdej sztuce, w tym w sztuce organizacji wydarzeń kulturalnych, najważniejszy jest pierwszy impuls, gest inicjalny – jeśli jego źródłem jest dobro, spodziewajmy się również dobrej atmosfery podczas całego wydarzenia. W przypadku peruwiańskiego festiwalu Dark Minimal Love gestem inicjalnym stała się miłość organizatorów do muzyki, ale także – co nie mniej ważne – uczucie, którym wzajemnie się obdarzają, podkreślając je we wspólnej pasji.

Selofan na Dark Minimal Love Peru Fest 2017
Selofan na Dark Minimal Love Peru Fest 2017 (źródło: Facebook)

Liliana i Jacobo to już dwuosobowa „instytucja”. Rozgłośnia internetowa InClub Radio (gdzie mam szczerą przyjemność prowadzić audycję Transmission / Transmisja); prężnie działające wytwórnie płytowe – Infravox Records i InClub Records (w Infravox ukazała się chociażby znakomita kompilacja południowoamerykańskiej sceny minimal wave, Memorias de un Continente) – najwyższy więc czas na własny festiwal. Takim właśnie wydarzeniem był Dark Minimal Love – koncertowy dzień, podczas którego (po raz pierwszy na taką skalę) zaprezentowano peruwiańskiej publiczności muzykę czołowych artystów cold wave / minimal wave Ameryki Łacińskiej, ale nie tylko.

Tearful Moon na Dark Minimal Love Peru Fest 2017
Tearful Moon na Dark Minimal Love Peru Fest 2017 (źródło: Facebook)

Selofan (Grecja), Stockhaussen (Meksyk), Ferdinand Cärclash (Kolumbia), Tearful Moon (Stany Zjednoczone) – oto muzycy, którzy wystąpili w scenerii przypominającej nieco tę, jaką znamy z wrocławskiego Return To The Batcave Festival. Jak prezentowali się artyści minimal wave / cold wave na scenie Clandestino Bar w stolicy Peru można zobaczyć na zdjęciach i nagraniach wideo.

Selofan na Dark Minimal Love Peru Fest 2017
Selofan na Dark Minimal Love Peru Fest 2017 (źródło: materiały własne organizatorów)

Ważne jest jeszcze coś – przyjacielska, prawdziwie rodzinna atmosfera, jaka towarzyszyła kilkudniowemu pobytowi muzyków w Limie. Tę szczególnie zapamiętali (i nieustannie podkreślają) organizatorzy. Festiwal Dark Minimal Love (mimo, iż był wydarzeniem prekursorskim) zebrał też sporą publiczność – będzie więc wydarzeniem cyklicznym, nastawionym nie tylko na prezentację światowej muzyki z kręgu nowej zimnej fali, ale także mającym na celu stworzenie miejsca przyjaznego talentom peruwiańskiego muzycznego „podziemia”.

Spacer ulicami Limy - od lewej: Jacobo, Stockhaussen, Selofan
Spacer ulicami Limy – od lewej: Jacobo Levy, Stockhaussen, Selofan (źródło: Facebook)

Może też, podczas przyszłorocznej edycji festiwalu, wystąpią tam polscy muzycy? Ależ słuchałbym na żywo Alles albo Schröttersburg w Peru!

Szymon Gołąb

Zdjęcia i nagrania wideo – organizatorzy

Dark Minimal Love Peru Fest 2017 – wydarzenie / Facebook

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: