MIŁOŚĆ / The Colder Sea: Young Love

The Colder Sea: Young Love (singiel; Synth Religion; Niemcy; 21 listopada 2017)

Miłość podobna jest do muzyki. Te obie sztuki nie potrzebują słów, aby wypowiedzieć to co najważniejsze. Muzyka nie istniałaby bez miłości. Przez ostatnie trzy miesiące ukazały się (oczywiście jedynie w nurcie nowej chłodnej elektroniki) trzy płyty, których podstawowym tematem jest właśnie „najpiękniejsze z uczuć”: Kedr Livanskiy: Ariadna (8 września), Sydney Valette: Précipice (17 października) oraz – najnowsza z nich – singiel The Colder Sea: Young Love (21 listopada). Dziś posłuchamy płyty Young Love. 

The Colder Sea to niemiecki duet mający w dyskografii, obok opisywanego singla, tylko jeden długogrający krążek – wydany dwa lata temu synthwave’owy (i znakomity!) album Future Skies. Oto brzmienie The Colder Sea sprzed lat – utwór do słów Poego, „Dream Within A Dream”:

Poetycka subtelność stylu The Colder Sea jest wprost stworzona do tego, aby opowiadać o miłości – szczególnie tej, która przytrafia się w młodym wieku i pełna jest przeczuć, natchnień oraz swoistej magii. Młoda miłość! Oto „De l’Autre Côté” – jej wzniosłe muzyczne wcielenie z najnowszego wydawnictwa The Colder Sea:

Young Love to dwa utwory i trzy ich remiksy, z których szczególnie zapada w pamięć ten „wyśniony” przez Box and the twins. Tak, miłość bywa snem… Również płyta Young Love stwarza inny wymiar synth wave – oniryczny i pełen niedopowiedzeń. Dodatkowym walorem wydawnictwa jest jego doskonała realizacja foniczna, o co zadbała – pod egidą Synth Religion – Hélène de Thoury (Minuit Machine, Hante.). Piękna muzyka!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Album w wersji fizycznej (płyta winylowa 7″) oraz cyfrowej do nabycia na stronie wytwórni Synth Religion w serwisie Bandcamp. Wersja cyfrowa dostępna na stronie Bandcamp The Colder Sea.

The Colder Sea – Facebook / Instagram / SoundCloud / YouTube

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: