PIEKIELNY CHŁÓD / All Your Sisters: Uncomfortable Skin

All Your Sisters: Uncomfortable Skin (LP; The Flenser; Stany Zjednoczone; 8 lipca 2016)

All Your Sisters - Uncomfortable Skin (LP; 2016)

Pomimo, że kalifornijska grupa All Your Sisters ma w swojej dyskografii tylko dwie długogrające płyty, to w pełni zasługuje na miano tworzącej w czołówce współczesnej odmiany zimnej fali. Dowodzi tego najnowszy album zespołu – Uncomfortable Skin, jeszcze bardziej „zradykalizowany w chłodzie”, niż debiutancki krążek z 2014 roku, Modern Failures.

All Your Sisters
All Your Sisters (źródło: Facebook)

All Your Sisters mają też talent do nader przebojowego grania, które umiejętnie łączy się w ich muzyce z (wydawałoby się niełatwym w odbiorze) brzmieniem gitarowego post punka. „Killerem” poprzedniej płyty była kompozycja „Come Feel”, na Uncomfortable Skin podobnie (choć i całkowicie inaczej) „przebojowych” utworów jest kilka – chociażby „Black God” i „Remains”. Posłuchajmy:

Muzyka zespołu sprzed dwóch lat i obecnie to dwie niemal całkowicie odmienne opowieści. Właśnie – opowieść! Uncomfortable Skin nie jest już jedynie mniej lub bardziej spoistym zestawieniem utworów, ale częściowo sfabularyzowaną „opowieścią” i to z przesłaniem. Jakim? Spójrzcie szeroko otwartymi oczami na dookolną rzeczywistość. Oto „Open Wide” i „No Hope” – zimnofalowa ballada, przypominająca nieco nagrania Bauhaus:

Nowy krążek ma też wyraźne ramy – „No Hope” to nawiązanie do otwierającej płytę instrumentalnej kompozycji „Nothing Sacred”. Teraz więc, skoro już widzicie wyraźnie, pora na podróż do piekieł, które – jak sugerował niegdyś August Strindberg – są już wokół nas:

Automatyczna perkusja, wyraziste gitarowe pasaże i znakomity męski wokal to natomiast niezmienne wyznaczniki stylu All Your Sisters. Uncomfortable Skin jest doskonała w całości – i nagrania z tej płyty na pewno muszą brzmieć dobrze na żywo. Okazję, aby doświadczyć „piekielnego chłodu” będziemy mieli już w połowie października – All Your Sisters zagrają podczas tegorocznej edycji Return To The Batcave Festival we Wrocławiu.

Szymon Gołąb

Płyta w wersji fizycznej (winyl) i cyfrowej do nabycia na stronie wytwórni The Flenser w serwisie Bandcamp.

All Your Sisters – Facebook

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Start a Blog at WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: